Minione warsztaty – JANH 2019

Jesienna Akademia Nowe Horyzonty – zaawansowane warsztaty filmowo-medialne – obyły się między 30 września a 1 grudnia 2019 r., w Muzeum Warszawskiej Pragi. Poprowadzili je filmowcy Teresa Czepiec i Matej Bobrik oraz Paulina Choromańska, Katarzyna Górkiewicz i Krzysztof Siewicz z Fundacji Nowoczesna Polska.

Podczas 6 weekendowych spotkań 15 uczestników i uczestniczek JANH-u (w tym nauczycieli/-ek, edukatorów/-ek, bibliotekarzy/-ek z Warszawy i spoza niej) zdobywało wiedzę na temat podstaw filmowania, najważniejszych zagadnień związanych z edukacją medialną oraz tego, w jaki sposób skutecznie i ciekawie uczyć o filmie i mediach. Podsumowaniem warsztatów były zrealizowane przez uczestników etiudy dotyczące istotnych i bliskich im tematów.

Przykładowo, Mariusz Adamczyk w krótkometrażowym filmie fabularnym Nasze kino ukazuje trudy łączenia obowiązków rodzinnych z zawodowymi.

Natomiast Monika Rejtner w dokumentalnym Tardisie starała się dowiedzieć więcej o przeszłości swojej rodziny z oglądanych po latach home movies.

Wszystkie etiudy można obejrzeć na naszym kanale na YouTubie.

A więcej informacji o tegorocznym LANH-u znajduje się tutaj.